Aktualności

piątek, 23 październik 2020 17:13

Szanowni Państwo, Absolwenci,

Zapraszamy po odbiór dyplomów od 23.10.2020r.

czwartek, 12 marzec 2020 19:03

W dniu 12.03.2020 został wystosowany przez Sekretarza Stanu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. n. med. Wojciecha Maksymowicza list do rektorów uczelni medycznych w sprawie wolontariatu związanego z zagrożeniem COVID-19.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju, zwraca się z prośbą do studentów kierunku ratownictwo medyczne o wsparcie na zasadach wolontariatu działań służb sanitarno-epidemiologicznych w walce z koronawirusem.

Studenci wyrażający wolę wsparcia działań właściwych służb sanitarno-epidemiologicznych proszeni są o kontakt z Zastępcą Kierownika Katedry Ratownictwa Medycznego mgr Adą Holak pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dane kontaktowe zgłaszających się studentów zostaną przekazane właściwym służbom sanitarno-epidemiologicznym.

Treść listu >>

UWAGA:

Komitet Organizacyjny XI Mistrzostw Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym podjął decyzję o ODWOŁANIU tegorocznego wydarzenia. W chwili ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz przywrócenia pełnej działalności podmiotów szkolnictwa wyższego i podmiotów leczniczych, organizator - Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, będzie podejmować decyzje dotyczące dokładnej daty przełożenia Mistrzostw na rok 2021.

 

21 sierpnia 2019r. w Dzienniku Ustaw (Dz.U. 2019 poz. 1573) zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu m.in. ratownika medycznego.