webinar szyja smartfonowa

Zapraszamy na kolejny darmowy webinar dla studentów WSR

TERMIN: 19.01.2021 19.30-21.0
Prowadzący: dr n. med. Kamil Koszela, wykładowca akademicki, ortopeda, pracownik Kliniki Neuroortopedii i Neurologii NIGRiR

Drodzy Studenci WSR,

Z radością informujemy, że decyzją Komisji Europejskiej Wyższa Szkoła Rehabilitacji w dniu 22.12.2020 otrzymała Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego (ECHE) - Erasmus Charter for Higher Education) na kolejne lata programu tj. lata 2021-2027. Dzięki temu nasza uczelnia może kontynuować realizację działań programu ERASMUS+ w kolejnych latach, wysyłać i przyjmować studentów oraz pracowników z uczelni zagranicznych i tworzyć wspólne projekty.

Posiadanie karty ECHE jest warunkiem, jaki muszą spełnić wszystkie instytucje szkolnictwa wyższego z państw biorących udział w programie, które pragną uczestniczyć w realizowanych w ramach programu projektach z zakresu mobilności edukacyjnej osób lub polegających na współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk.

Karta jest potwierdzeniem, że uczelnia spełnia warunki jakościowe uczestnictwa w programie. Certyfikat jest przyznawany na cały okres budżetowania Unii Europejskiej - obecna perspektywa to lata 2021-2027.

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej

Szanowni Państwo Na podstawie § 10 ust. 22 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemiiSzanowni Państwo Na podstawie § 10 ust. 22 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
Biblioteka WSR będzie czynna od 30 listopada

Odbiór zamówień będzie możliwy określonego dnia o umówionej godzinie.

• poniedziałek – środa 8-15
  • piątek 10-17
  • sobota 8-15

W celu zminimalizowania kontaktów między pracownikiem a czytelnikiem, prosimy o składanie zamówień na książki drogą e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w wiadomości należy podać: numer swojej karty bibliotecznej, sygnaturę, autora i tytuł książki oraz dzień i godzinę planowanego odbioru.

O gotowym zamówieniu, potwierdzeniu dnia i godziny odbioru zostaniecie Państwo powiadomieni drogą e-mail.

• Każdy czytelnik przychodzący do biblioteki musi mieć zasłonięte usta i nos.
  • Przed wejściem znajduje się płyn do dezynfekcji rąk. Należy zdezynfekować nim dłonie.
  • Prosimy o zwrot książek do samoobsługowej wrzutni, która znajduje się przed wejściem do Biblioteki WSR.
  • Zawieszone nadal pozostaje korzystanie z komputerów i zbiorów na miejscu.
  • W pomieszczeniu Biblioteki WSR może przebywać tylko jeden czytelnik.
sobota, 05 wrzesień 2020 07:27

Zarządzenie Rektora Wyższej Szkoły Rehabilitacji z siedzibą w Warszawie w sprawie organizacji semestru zimowego w roku akademickim 2020/2021

W związku z utrzymującą się pandemią COVID-19, w semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021 zajęcia dydaktyczne w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie będą prowadzone w formie hybrydowej. Mając na uwadze bezpieczeństwo studentów część zajęć będzie odbywała się zdalnie z wykorzystaniem technologii kształcenia na odległość. W formie tradycyjnej w siedzibie Uczelni i placówkach medycznych będą odbywały się przede wszystkim zajęcia praktyczne w przypadku których niezbędne jest korzystanie ze specjalistycznej aparatury i bezpośredniego udziału nauczyciela podczas wykonywania działań praktycznych.
Zajęcia prowadzone w sposób tradycyjny prowadzone będą z zachowaniem wymaganego reżimu sanitarnego.
Szczegółowe informacje dotyczące kształcenia na danym kierunku zostaną podane przez Dział Planowania.
Sposób prowadzenia zajęć może ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Rektor
Prof. dr hab. n. med. Jerzy Kiwerski

Warszawa 3.09.2020

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora Wyższej Szkoły Rehablilitacji z dnia 27 maja 2020r. w sprawie trybu przeprowadzania egzaminów i zaliczeń w okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych z powodu zagrożenia COVID-19.

Zarządzenie >>

Szanowni Państwo,
Ministerstwo Nauki rekomenduje uczelniom, aby studenci składający wnioski o jednorazową zapomogę mogli uzasadnić je nadzwyczajnymi okolicznościami, które wynikają z wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego w kraju. Wszystkich studentów, który znaleźli się w przejściowo trudnej sytuacji życiowej spowodowanej utratą pracy lub czasowym zawieszeniem spowodowanej pandemią prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi możliwości otrzymania zapomogi >>>.

Wszelkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować na poniższy adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

środa, 11 marzec 2020 10:54

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora Wyższej Szkoły Rehabilitacji z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS COV-2 (COVID-19) wśród członków społeczności Uczelni.
Zarządzenie dotyczy m.in.:

• odwołania od 11 marca do 29 marca 2020 r. wszystkich zajęć dydaktycznych dla studentów i słuchaczy, które są realizowane w bezpośrednim kontakcie;
  • odwołania konferencji, sympozjów, imprez i innych wydarzeń organizowanych przez WSR;
  • zawieszenia do odwołania udziału pracowników, studentów w konferencjach zagranicznych i krajowych oraz wyjazdów w ramach programu ERASMUS .

Ze względu na dynamiczny rozwoju sytuacji rekomendujemy śledzenie:

Szanowni Państwo,

prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Kanclerza Wyższej Szkoły Rehabilitacji w sprawie nieterminowego wnoszenia opłat za studia w Wyższej Szkole Rehabilitacji z siedzibą w Warszawie.