sobota, 05 wrzesień 2020 07:27

Zarządzenie Rektora Wyższej Szkoły Rehabilitacji z siedzibą w Warszawie w sprawie organizacji semestru zimowego w roku akademickim 2020/2021

W związku z utrzymującą się pandemią COVID-19, w semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021 zajęcia dydaktyczne w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie będą prowadzone w formie hybrydowej. Mając na uwadze bezpieczeństwo studentów część zajęć będzie odbywała się zdalnie z wykorzystaniem technologii kształcenia na odległość. W formie tradycyjnej w siedzibie Uczelni i placówkach medycznych będą odbywały się przede wszystkim zajęcia praktyczne w przypadku których niezbędne jest korzystanie ze specjalistycznej aparatury i bezpośredniego udziału nauczyciela podczas wykonywania działań praktycznych.
Zajęcia prowadzone w sposób tradycyjny prowadzone będą z zachowaniem wymaganego reżimu sanitarnego.
Szczegółowe informacje dotyczące kształcenia na danym kierunku zostaną podane przez Dział Planowania.
Sposób prowadzenia zajęć może ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Rektor
Prof. dr hab. n. med. Jerzy Kiwerski

Warszawa 3.09.2020

poniedziałek, 06 lipiec 2020 09:30

Szanowni Państwo,

Biblioteka WSR w trakcie epidemii COVID-19 będzie czynna:

• poniedziałek 8-15
  • sobota 8-15

W okresie od 28 lipca do 16 sierpnia - nieczynna.

Zawieszone nadal pozostaje korzystanie z komputerów i zbiorów na miejscu.
W celu zminimalizowania kontaktów między pracownikiem a czytelnikiem, prosimy o składanie zamówień na książki drogą e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w wiadomości należy podać: numer swojej karty bibliotecznej oraz sygnaturę, autora i tytuł książki. O zamówieniu gotowym do odbioru zostaniecie Państwo powiadomieni drogą e-mail.

Niestety nie będzie możliwości przeglądania książek na miejscu, prosimy o przemyślane zamówienia. Zwracane książki zostaną poddane 5 dniowej kwarantannie.

Każdy czytelnik przychodzący do biblioteki musi mieć zasłonięte usta i nos.

Przed wejściem będzie znajdował się płyn do dezynfekcji rąk. Należy zdezynfekować nim dłonie.

W pomieszczeniu Biblioteki WSR może przebywać tylko jeden czytelnik.

środa, 27 maj 2020 14:13

Zapisy na seminarium dyplomowe dla studentów studiów I stopnia kierunek dietetyka, ratownictwo medyczne oraz studentów II stopnia kierunek dietetyka i fizjoterapia Informujemy, że od 1 czerwca 2020r. od godz. 8.00 do 14 czerwca 2020r. do godz. 23.59 uruchomione zostaną zapisy na seminarium dyplomowe.

Aby zapisać się na seminarium należy zalogować się na wirtualnym dziekanacie, kliknąć zakładkę przedmioty i oceny, znaleźć na liście przedmiotów seminarium dyplomowe (semestr zimowy 2020/2021), następnie kliknąć okno „dodaj przedmiot” i dokonać zapisu do odpowiedniego promotora, poprzez okno „wybierz przedmiot”.

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora Wyższej Szkoły Rehablilitacji z dnia 27 maja 2020r. w sprawie trybu przeprowadzania egzaminów i zaliczeń w okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych z powodu zagrożenia COVID-19.

Zarządzenie >>

Szanowni Państwo,
Ministerstwo Nauki rekomenduje uczelniom, aby studenci składający wnioski o jednorazową zapomogę mogli uzasadnić je nadzwyczajnymi okolicznościami, które wynikają z wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego w kraju. Wszystkich studentów, który znaleźli się w przejściowo trudnej sytuacji życiowej spowodowanej utratą pracy lub czasowym zawieszeniem spowodowanej pandemią prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi możliwości otrzymania zapomogi >>>.

Wszelkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować na poniższy adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA STUDENCI!!!

Premier Jarosław Gowin podpisał dziś rozporządzenie, dzięki któremu ważność legitymacji studenckich i doktoranckich zostanie, na mocy rozporządzenia, automatycznie wydłużona do 31 maja, bez konieczności osobistego stawiania się w dziekanacie.

Treść rozporządzenia >>

czwartek, 12 marzec 2020 14:44

Szanowni Państwo,

Przypominamy, iż w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w Polsce praktyki zawodowe na wszystkich kierunkach są zawieszone do odwołania.

środa, 11 marzec 2020 10:54

Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Rektora Wyższej Szkoły Rehabilitacji z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS COV-2 (COVID-19) wśród członków społeczności Uczelni.
Zarządzenie dotyczy m.in.:

• odwołania od 11 marca do 29 marca 2020 r. wszystkich zajęć dydaktycznych dla studentów i słuchaczy, które są realizowane w bezpośrednim kontakcie;
  • odwołania konferencji, sympozjów, imprez i innych wydarzeń organizowanych przez WSR;
  • zawieszenia do odwołania udziału pracowników, studentów w konferencjach zagranicznych i krajowych oraz wyjazdów w ramach programu ERASMUS .

Ze względu na dynamiczny rozwoju sytuacji rekomendujemy śledzenie: